👤

un corp cu masa =0.6kg se ciocneste cu un alt corp imobil cu masa = 0.3kg.Dupa cicnore ambele corpuri incep sa se mistete impreuna cu viteza v=4m/s.Determinati viteza primului corp inainte de ciocnire